Prace budowlane w jednym z aktualnie realizowanych projektów Grupy Assiduus tj. farmy fotowoltaicznej w Wiźnie pod Białymstokiem, postępują. Pierwsze elementy konstrukcji zostały niedawno zainstalowane pod nadzorem naszych inspektorów. Pionowe słupy będące częścią całej konstrukcji  wsporczej, na których zostaną zamontowane panele solarne i inwertery, zostały wbite w ziemię na działce oddanej pod inwestycję i oczekują na dostawę kolejnych części.

Jak mówi dyrektor Assiduus Energia, Arkadiusz Frukacz, “prace posuwają się w bardzo satysfakcjonującym tempie, i o ile planów nie pokrzyżuje nam kaprys pogody lub przesunięcia w dostawie elementów sprowadzanych z zagranicy to ukończenie inwestycji odbędzie się w zakładanym terminie“. Okoliczni mieszkańcy powitali wieści o powstawaniu farmy fotowoltaicznej z entuzjazmem i okazali duże zainteresowanie projektem. Cieszymy się mogąc ubogacać lokalną społeczność o wzorzec odnawialnego źródła energii!

Szanse dla fotowoltaiki w Polsce

Boom na fotowoltaikę wydarzył się w innych częściach naszego globu dużo wcześniej, panele i fotowoltaika stały się czymś w rodzaju standardu przemysłowego w wielu branżach. Pierwsze elektrownie zasilane energią słoneczną powstały w latach 80′ w Stanach Zjednoczonych; ich moc osiągała  właśnie blisko 1 MW. Co ciekawe, pierwsza inwestycja takiego formatu powstała w Polsce dopiero po wejściu do Unii Europejskiej w 2011 r. w Wierzchosławicach! W kolejne kilka lat od tego wydarzenia w obszarze takich inwestycji było okresem dalszego przestoju. Jednak ostatnie lata, szczególnie licząc inwestycje wdrażane od 2017 r., były niewątpliwie początkiem nowej ery rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Polscy przedsiębiorcy przekonali się do technologii fotowoltaicznej i zaufali jej. oraz zrozumieli, że nie ma odwrotu od inwestycji w odnawialne źródła energii. W dzisiejszych czasach panele słoneczne osiągają efektywność ponad 20% dzięki zastosowaniu nowych związków chemicznych w ich budowie, a przy rosnących cenach prądu rachunek ekonomiczny i kierunek działań optymalizacyjnych wydaje się oczywisty.

Biorąc pod uwagę, że w 2018 r. liczba zainstalowanych w Polsce systemów paneli fotowoltaicznych podwoiła się w stosunku do poprzedniego roku, nasza farma w Wiźnie stanowi wręcz modelowy dowód na rozwój branży OZE w naszym kraju. Zapraszamy do odwiedzania naszych aktualności; będziemy na bieżąco informować o postępach w inwestycjach i udostępniać zdjęcia z progresu w ich budowach!

Z przyjemnością informujemy, że podczas międzynarodowych targów odnawialnych źródeł energii greenPOWER została podpisana umowa trójstronna. Umowa została zawarta między T&T Proenergy, 4MAX Consulting i ASSIDUUS Energia. Porozumienie zakłada budowę farm fotowoltaicznych o łącznej wartości 100 MW.

Więcej informacji znajdziesz na: https://4maxconsulting.pl/2019/06/07/tt-proenergy-4max-consulting-i-assiduus-energia-podpisuja-umowe-trojstronna-o-budowe-farm-pv/

GREENPOWER to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń branży energetycznej, które od lat gromadzi w Poznaniu uznanych specjalistów i ekspertów ds. odnawialnych źródeł energii.

Targi pozwalają na spotkanie się w jednym miejscu i czasie reprezentantów wszystkich obecnych na polskim i zagranicznym rynku sektorów OZE, dzięki czemu możliwy jest nie tylko networking, ale i ożywione dyskusje na temat przyszłości energetycznej Ziemi. GREENPOWER daje szansę na poznanie rynkowych tendencji, wymiany doświadczeń z wyzwaniami branży, oraz podzielenie się spostrzeżeniami z praktyki zawodowej w OZE.

Ekspozycja targów obejmuje produkty niezbędne do pozyskiwania zielonej energii, usługi i rozwiązania z zakresu fotowoltaiki (energetyki solarnej), biopaliw, energii wiatrowej, elektrowni wodnych, elektromobilności, wykorzystania biomasy, i nowoczesnych ecotechnologii. Na uwagę zasługuje również sekcja infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych oraz samych wehikułów.

Podczas targów GREENPOWER możliwe jest uczestnictwo w seminariach, spotkaniach branżowych, oraz zdobycie porad od profesjonalistów na stoiskach eksperckich i zapoznanie się z ofertą nowości.

 

 

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: