Zdajemy sobie sprawę jak ważne dla przedsiębiorców są atrakcyjne, dodatkowe źródła finansowania ich projektów. W naszej ofercie znajdziesz pakiet doradztwa kredytowego dla firm.

Przedstawiamy klientom najlepsze oferty kredytowe dla firm, które są wybierane na podstawie obserwacji, analiz, propozycji banków i instytucji finansowych. Pomagamy podejmować ważne decyzje finansowe. Proponujemy instrumenty finansowe pozwalające na realizację planów zakupowych, inwestycyjnych i rozwojowych.

W zależności od potrzeb właściciela firmy oraz bieżącego stanu przedsiębiorstwa doradzamy który kredyt jest odpowiedni w danym momencie. Oczywiście doradzamy także w sprawie wyboru konkretnej oferty oraz uczestniczymy w całym procesie zaciągania kredytu przez klienta. 

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

Kredyt inwestycyjny

Wybór kredytu inwestycyjnego pozwala na dużą swobodę w realizowaniu nowych przedsięwzięć. Ten rodzaj kredytu umożliwia m.in. zakup nowych maszyn produkcyjnych, sprzętu komputerowego, nieruchomości, a nawet udziałów danej firmy.

Kredyt obrotowy

Pozwala na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa np. pokrycia części kosztów zatrudnienia personelu, spraw administracyjnych lub zakupu dodatkowego wyposażenia do firmy.

Leasing

Leasing to świetna forma pozyskiwania dodatkowych pojazdów dla Twojego przedsiębiorstwa. Leasing pozwoli Ci zmniejszyć zaangażowanie własnego kapitału, zmniejszyć obciążenia podatkowe i rozliczyć podatek VAT za zakup aut.

Faktoring

Faktoring polega na zbyciu wierzytelności posiadanej przez przedsiębiorcę oraz jej zakup przez instytucję finansową np. bank. Dzięki faktoringowi Twoja firma zachowa płynność finansową.

Nad czym powinieneś się zastanowić zaciągając kredyt?

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu na potrzeby prowadzenia przedsiębiorstwa powinieneś zadać sobie kilka pytań. Dlatego na wstępie przygotowaliśmy zestaw podstawowych zagadnień dla przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad zaciągnięciem kredytu, skorzystaniu z usług firmy leasingowej, czy faktoringu:

  • Czy jesteś pewny co do możliwości realizacji wskazanego celu kredytu? (jeżeli z jakichś powodów po zaciągnięciu kredytu nie będziesz mógł zrealizować podanego wcześniej celu, nie możesz go spożytkować w inny sposób, a bank może nałożyć na Ciebie kary przewidziane w umowie)
  • Czy dany produkt jest Ci potrzebny na własność, a może potrzebujesz go tylko na czas nieokreślony? (to pytanie pomoże Ci podjąć decyzję między wyborem kredytu a leasingiem)
  • Jak często masz problemy z płynnością finansową? Czy jest to wina opóźnień ze strony kontrahentów? (przy problemach z finansami firmy możesz mieć problemy z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku kredytowego przez bank; jeśli wina leży po stronie usługobiorców możesz zastanowić się nad faktoringiem)
  • Czy przygotowałeś szczegółowy biznesplan, w którym opracowałeś realizację danego projektu z uwzględnieniem poziomu ryzyka jego wykonania? (jest to istotny element przed znalezieniem jakichkolwiek zewnętrznych źródeł finansowania. Powinieneś dokładnie przemyśleć szanse powodzenia inwestycji).

Jeżeli szukasz eksperta kredytowego, który pomoże Ci  wybrać odpowiedni kredyt i przeprowadzi Cię przez całą drogę pozyskiwania finansowania, włącznie ze zbieraniem dokumentacji oraz negocjowaniem atrakcyjnej umowy, to zachęcamy do podjęcia współpracy z doradcami kredytowymi Grupy ASSIDUUS.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: