Cele, jakie możemy zrealizować wybierając ten rodzaj kredytu bankowego są dość różnorodne. Może to być zakup nowych maszyn produkcyjnych, sprzętu komputerowego czy nieruchomości, wszelkiego rodzaju inwestycje mające na celu modernizację przedsiębiorstwa, a nawet zakup udziałów danej firmy albo papierów wartościowych. Ważne, żeby wybrany przez nas zakup miał na celu pozytywny wpływ na wartość majątku trwałego naszego przedsiębiorstwa.

Kwota możliwa do uzyskania za pomocą kredytu inwestycyjnego zależy od naszych możliwości finansowych oraz celu, jaki sobie obierzemy, ponieważ banki podchodzą bardzo elastycznie do tego typu zapytań i indywidualnie rozpatrują każdy wniosek na finansowanie. Podobnie czas spłaty i wysokość rat mogą się bardzo różnić w zależności od tego, jak będzie wyglądała nasza umowa z bankiem.

Na pewno zanim wybierzemy się do banku potrzebujemy zebrać odpowiednią dokumentację oraz zbiór informacji związanych z naszymi zamierzeniami. Wśród nich musi się oczywiście znaleźć informacja o konkretnym celu, na jaki chcemy przeznaczyć uzyskaną gotówkę. Dodatkowo cel powinien zawierać opis w formie ogólnego biznesplanu, który będzie jasno wskazywał, że mamy pomysł na realizację naszej koncepcji. W przypadku kredytu inwestycyjnego większość banków wymaga także wkładu własnego, dlatego informacja o ewentualnych pieniądzach, jakimi sami dysponujemy na realizację celu, będzie na pewno dużym atutem. Na koniec ważne są także informacje dotyczące naszych zamierzeń jeżeli chodzi o spłatę kredytu, czyli powinniśmy przedłożyć do wiadomości banku jak długo mamy zamiar spłacać kredyt oraz czy na przykład mamy w planach ewentualność wcześniejszej spłaty. Pamiętaj także o tym, że już sama procedura wnioskowa niesie za sobą opłaty związane z jej rozpatrzeniem.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: