Twoja działka spełnia warunki, jeśli:

  • jest brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bądź działka jest wpisana jako możliwa inwestycja w OZE (z przeznaczeniem pod fotowoltaikę, plan dopuszcza lokalizację elektrowni fotowoltaicznej),
  • działka nie jest położona na obszarze chronionym środowiskowo (poza obszarami wszelkiej ochrony krajobrazowo-przyrodniczej).
  • jest linia średniego napięcia (15 kV) przebiegająca przez działkę lub na granicy. Niedaleko GPZ.
  • działka jest położona na ziemii klasy IV, V lub VI.
  • preferowana wielkość działki to od 2 ha

Okres dzierżawy działki to 25 lat. Kwota z dzierżawy jest powiększona corocznie względem wskaźnika inflacji. Dzięki temu nie są Państwo stratni na umowie, a zyskują wieloletniego i pewnego najemcę.

Farma fotowoltaiczna jest całkowicie bezpieczna. Budowa farmy ma pomóc środowisku, zmniejszając emisję niebezpiecznych i szkodliwych gazów CO2. Farmy fotowoltaiczne są promowane jako przyszłościowe rozwiązanie problemu energetycznego na świecie. Inwestycja w farmę fotowoltaiczną to nie tylko zysk finansowy, ale także fakt bezpośredniego przyczynienia się do polepszenia środowiska. Instalacja paneli jest ponadto wykonana przez certyfikowanego instalatora OZE. Spełnia zatem warunki ochrony przeciwprzepięciowej oraz przeciwpożarowej.

Nie, farma fotowoltaiczna nie może ulec awarii. Gwarancja na panele fotowoltaiczne wynosi 10-12 lat. Przed wprowadzeniem na rynek producent ma obowiązek szczegółowego badania paneli m. in. pod kątem mikropęknięć. Gwarancja na liniową moc panelu wynosi aż od 20 do 25 lat. Panele są odporne na bardzo trudne warunki klimatyczne. Przystosowane m. in. na niskie temperatury, grad czy silne wiatry.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: