Fotowoltaika - energia przyszłości

Fotowoltaika to wykorzystanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej. Stale spadające ceny instalacji raz atrakcyjne instrumenty wsparcia pozwalają na wybudowanie własnej farmy produkującej energię przy stosunkowo niewielkim koszcie. Dzięki bardzo łatwej skalowalności możliwe jest dopasowanie mocy instalacji do potrzeb. Przepisy pozwalają na budowę instalacji o mocy poniżej 40 kWp bez konieczności uzyskiwania pozwoleń.

Drogi prąd jeszcze zdrożeje ze względu na rynek mocy.
Forbes
W kogo najbardziej uderzą podwyżki cen energii elektrycznej?
alebank.pl
Większość Polaków obawia się podwyżek cen energii elektrycznej w najbliższych 5 latach.
Radio Zet
Wyższe ceny prądu, mimo obietnic rządu.
TVN24 Bis

Instalacje PV

Energia prosto z nieba? Dlaczego nie?!

Korzystając z energii fotowoltaicznej zapewniasz polisę ubezpieczeniową dla swojej firmy lub rodziny i chronisz się przed wzrostem cen z sieci energii elektrycznej.
  • Mniejsze zużycie energii z sieci
  • Niezależność energetyczna – sposób na uniknięcie podwyżek cen dostawców energii
  • Możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków finansowania
  • Zakup instalacji fotowoltaicznej w atrakcyjnych cenach
  • Rozwiązanie ekologiczne

4MAX Consulting

Spółka, która stawia na innowacyjną energetykę solarną i budowaniem dochodowych farm fotowoltaicznych oraz budowaniem projektów farm. Znakiem 4MAX Consulting jest kalcyt; kamień ten pomaga transformować energię – tak, jak transformują ją ze świetlnej na elektryczną nasze farmy fotowoltaiczne. 4MAX zajmuje się bowiem nowymi rozwiązaniami w dziedzinie energii solarnej i jej zastosowaniom w dużej skali, wymagających długofalowych działań i dalekowzrocznych decyzji. Pomagamy klientom biznesowym, indywidualnym i Jednostkom Samorządu Terytorialnego w skutecznej modernizacji sposobów pozyskiwania i użytkowania energii. Realizujemy inwestycje z obszaru energetyki i ochrony środowiska na obszarze całej Polski.

Od 2018 r notujemy dynamiczny trend, wyznaczający kierunek rozwoju OZE w obszarze fotowoltaiki z dominacją projektów farm fotowoltaicznych, realizowanych w systemie aukcyjnym lub współfinansowanych częściowo ze środków unijnych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Instalacje prosumenckie stanowią i będą stanowiły nadal bardzo ważny segment rynku OZE, jednak jego rozwój uzależniony będzie od dostępności źródeł finansowania zwrotnego i bezzwrotnego.

KAŻDY Z NAS zużywa energię

24 h na dobę
365 dni w roku
38 MLN Polaków
739 MLN Europejczyków
7 MLD ludzi na świecie

ENERGIA TO PODSTAWA naszego życia
ZAPEWNIA NASZĄ EGZYSTENCJĘ w każdej dziedzinie naszego życia
Zasoby źródeł energii odnawialnych są w stanie pokryć dzisiejsze zapotrzebowania świata 3078 RAZY

Zasoby słoneczne w naszym kraju

Jednym z wielu mitów dotyczących fotowoltaiki w Polsce jest ten, że w kraju nad Wisłą nie ma wystarczającej ilości słońca by elektrownie słoneczne miały rację bytu. Wbrew pokutującemu w Polsce przekonaniu w naszym kraju z powodzeniem można czerpać energię ze słońca, nawet w okresy zimowe, kiedy dzień jest krótszy, lub w czasie jesieni, kiedy zachmurzenie jest większe.

Ten błędny pogląd sprawia, że rzesze polskich ludzi biznesu omija szansa na bezobsługową inwestycję, która przyniesie zysk w skali 330 tys. złotych rocznie. Jeśli posiadasz własny grunt o powierzchni przynajmniej 2 hektarów lub jesteś gotów na zainwestowanie w projekt czy też gotową farmę fotowoltaiczną pod klucz, to nie czekaj – wybuduj swoją farmę razem z nami!

Dzięki skutecznym kampaniom promującym na różne sposoby inwestycje w odnawialne źródła energii, z roku na rok w Polsce instalacji fotowoltaicznych przybywa. Dzięki prężnie rozwijającej się technologii są one także coraz bardziej efektywne i wytrzymałe.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: