Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne

Preferowane działki od 2 ha
Roczny czynsz dzierżawny 8500 zł / ha / rok
Okres dzierżawy 25 lat

  • Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bądź wpisana inwestycja w OZE (z przeznaczeniem pod fotowoltaikę, plan dopuszcza lokalizację elektrowni fotowoltaicznej)
  • Brak obszarów chronionych środowiskowo (poza obszarami wszelkiej ochrony krajobrazowo-przyrodniczej)
  • Linia średniego napięcia (15 kV) przebiegająca przez działkę lub na granicy
  • Niedaleko GPZ
  • Ziemia klasy IV, V lub VI

W zależności od rodzaju zakupionej instalacji fotowoltaicznej, jej jakości oraz specyfiki użytkowania energii w danym budynku, można zaoszczędzić na takiej inwestycji nawet 95% wydatków na energię. W przypadku gospodarstw domowych oszczędności wynoszą około 6 tysięcy złotych za rok, co pozwala na zwrot inwestycji w wysokiej jakości fotowoltaikę po około 7-10 latach. Standardowo tego typu urządzenia posiadają gwarancję aż na około 25 lat. Jak widać potencjalne oszczędności są znaczne, szczególnie jeżeli uwzględnimy kwestię coraz wyższych rachunków za energię w Polsce.

  • Zmniejszenie zużycia energii
  • Dodatkowe przychody z sprzedaży energii do sieci
  • Wykorzystanie nieużywanych powierzchni
  • Możliwość uzyskania dofinansowania
  • Poprawa wizerunku przedsiębiorstwa

Dodatkowo inwestycja w instalację fotowoltaiczną to także sposób na osiągnięcie niezależności energetycznej i tym samym zredukowanie strat związanych jakością czy ceną za dostawy prądu z zewnętrznych źródeł. Warto także zaznaczyć, że wysokiej jakości urządzenia tego typu nie generują dodatkowych kosztów związanych z obsługą, ponieważ są praktycznie automatyczne i samowystarczalne, a nowoczesne inwertery fotowoltaiczne informują właściciela w przypadku wystąpienia awarii. Pozwala to redukować koszty przeglądów lub ewentualnych strat związanych z niedopatrzeniem usterki.

Często powtarzające się pytanie osób wstępnie zainteresowanych instalacją fotowoltaiki brzmi „co z nadwyżkami energii, jakie instalacja wyprodukuje?” Najlepiej zapoznać się z treścią ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii z 2016 roku, gdzie uregulowane zostały stawki opłat operatorów w przypadku korzystania z energii słonecznej przez odbiorcę energii. Właściciel instalacji w okresie nadprodukcji energii może oddawać nadwyżkę, a w okresach, kiedy energia z instalacji fotowoltaicznej okaże się niewystarczająca (jesień, zima), ma on prawo do określonych zniżek za korzystanie z zewnętrznej energii elektrycznej. W przypadku takiego obrotu energią nie jest doliczana opłata dystrybucyjna, natomiast w ramach pozostałych bieżących rachunków doliczane są standardowe opłaty stałe (system upustowy).

Instalacja fotowoltaiczna może z powodzeniem służyć każdemu właścicielowi budynku, zarówno jeżeli mowa o klientach indywidualnych posiadających własne domy, jak i o właścicielach przedsiębiorstw. W przypadku tych ostatnich dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z dofinansowania instalacji w ramach funduszy unijnych.

Co jednak z rodzajem budynku? Czy niezależnie od rodzaju nieruchomości możemy do niego zainstalować fotowoltaikę? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W zależności od rodzaju budynku taka instalacja może przynosić mniejsze lub większe oszczędności. Najbardziej odpowiednim rodzajem podłoża dla instalacji fotowoltaicznej jest dach skierowany na południe, jednak z paneli słonecznych można skorzystać nie tylko w idealnych warunkach. Przez wykonaniem instalacji i jej zakupem sugerujemy zlecenie przynajmniej skróconego audytu, który pomoże oszacować na ile taka inwestycja w danym miejscu jest opłacalna.

Jeżeli szukasz fachowca, który pomoże Ci nie tylko skutecznie dobrać odpowiednią instalację fotowoltaiczną do Twoich potrzeb, ale także zajmie się nadzorem nad samym procesem instalacji oraz zarekomenduje odpowiednie działania, które w perspektywie przyniosą oszczędności energetyczne, to zachęcamy do kontaktu z doradcami pracującymi dla firmy Assiduus Energia. Dzięki kompleksowym usługom zapewniamy także możliwość skorzystania z doradztwa finansowego w ramach pozyskiwania funduszy na instalacje fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne

Jasolar, Trina, Selfa, Benq

Falowniki (inwertery)

Afore, Fronius, Solar Edge, ABB, Sun Power, SMA, Zeversolar

Konstrukcje

Korab

Jako fachowcy w dziedzinie OZE dobieramy nie tylko najwyższej jakości produkt, ale również dopasowujemy rodzaj instalacji do potrzeb i możliwości klienta.

Na początku przeprowadzamy krótką rozmowę telefoniczną z osobą zainteresowaną instalacją paneli, a następnie wykonujemy indywidualny audyt pod kątem możliwości technicznych inwestycji. W tym celu najczęściej udajemy się na wizję lokalną do klienta, aby poznać i przedstawić wszystkie szczegóły przedsięwzięcia.

W trakcie tego spotkania sprawdzamy, czy istnieje możliwość przyłączenia instalacji do budynku, wybieramy najlepszą lokalizację dla falownika oraz weryfikujemy potencjał ekonomiczny inwestycji w danym miejscu. Następnie zbieramy dokumentację techniczną. Wszystko to umożliwia nam stworzenie instalacji „szytej na miarę”, zarówno pod kątem zużycia energii, powierzchni montażowej, jak i estetyki.

Jesteśmy niezależnymi doradcami energetycznymi, nie reprezentujemy żadnego producenta i bierzemy pod uwagę wyłącznie dobro naszego klienta.

W skład naszych usług wchodzi także praca specjalistów dobierających odpowiednie komponenty oraz wykwalifikowanych montażystów z gwarancją na wykonanie projektu.

Ile trwają te wszystkie działania? W zależności od specyfiki zlecenia wizja i inwentaryzacja zajmuje najczęściej 1 dzień, następnie w przedziale od 1 do 5 dni roboczych przygotowujemy ofertę, a cały proces zakupu i instalacji trwa od 2 tygodni do 1 miesiąca.

Dzięki naszej usłudze klient ma szansę uzyskać niezależność energetyczną i wysokiej jakości, bezobsługowy system paneli fotowoltaicznych wraz z gwarancją produktową oraz osobną gwarancją na liniowy spadek mocy wynoszącą do 25 lat.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: