Audyt to systematyczna procedura, której celem jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy o profilu istniejącego zużycia energii danego budynku lub zespołu budynków, działalności lub instalacji przemysłowej bądź handlowej, lub usługi prywatnej lub publicznej. Audyt ten pozwala na określenie, w jaki sposób i w jakiej ilości możliwe jest uzyskanie opłacalnej oszczędności energii, oraz poinformowanie o wynikach.

Audyty energetyczne przedsiębiorstw

Audyt energetyczny pozwala w spójny i klarowny sposób zebrać kompleksowe dane na temat bilansu energetycznego w danym przedsiębiorstwie, bądź w budynkach w obrębie jednego przedsiębiorstwa. W przypadku dużych firm, których dokładna charakterystyka określona jest w ustawie, ma on charakter obligatoryjny. Audyt energetyczny w ramach dopełnienia tego obowiązku ustawowego pomaga uniknąć przedsiębiorcy 5% kary.

Audyty efektywności energetycznej

Z jakich powodów nasi klienci decydują się na wykonanie audytu efektywności energetycznej? Jedną z jego głównych zalet jest możliwość uzyskania tak zwanego „białego certyfikatu”, co wiąże się z określonym finansowaniem. Jest to po prostu atrakcyjny z perspektywy pieniężnej.

Audyty termomodernizacyjne (remontowe)

Audyt termomodernizacyjny polega na zebraniu kompleksowych informacji dotyczących energetyki cieplnej budynku. Dzięki tym informacjom można w sposób efektywny wprowadzić zmiany redukujące utratę ciepła w budynku.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: