Opublikowano 11 czerwca 2019

W Białymstoku odbyła się polsko-białoruska konferencja „Lasy przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy lasom”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Środowiska i Marszałka Województwa Podlaskiego i budzi nadzieję na wspólne budowanie wydolnego i funkcjonalnego systemu ochrony i pielęgnacji lasów i ostoi leśnych. Europa Środkowa i Wschodnia, w tym teren Polski, jest jednym z najbardziej zielonych sektorów naszego kontynentu, i dbałość o zasoby tych unikatowych ekosystemów jest priorytetem; lasy bukowe, bory wysokogórskie, rezerwaty przyrody i inne formy zielonych płuc wokół miast i wsi pozwalają nie tylko na zdrową rekreację, ale i na aktywne tworzenie atrakcji turystycznych dla naszych rodaków i gości z zagranicy.

Na spotkaniu byli obecni m. in. przedstawiciele takich organizacji, jak Podlaski Klub Biznesu, Zrzeszenie Polskiego Biznesu w Republice Białoruś, oraz Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Podczas konferencji miała miejsce dyskusja na temat zachowania ekoróżnorodności lasów i obrony ich przed ekspansją zabudowy przemysłowej i miejskiej. W rozmowach podkreślono także, że unikatem na skalę europejską jest publiczna dostępność lasów dla społeczności: “W Europie to rzadkość, aby państwowe lasy były dostępne społeczeństwu, a w Polsce tak właśnie jest ” – wskazał Wicemarszałek Olbryś (cytat za www.bialystok.lasy.gov.pl/)

Na spotkaniu była obecna również reprezentacja Zrzeszenia Polskiego Biznesu w Republice Białoruś – mieliśmy niezwykłą okazję nawiązać kontakty biznesowe z przedsiębiorcami zza naszej wschodniej granicy, co wróży ekspansję naszych usług konsultingowych na nowe, nieznane jeszcze wody. Białoruś jest krajem, w którym lasy pokrywają 38% powierzchni kraju, więc jest to niezwykle atrakcyjny z punktu widzenia branży gospodarki leśnej region; jakość białoruskiego drewna, zwłaszcza pozyskiwanego z drzew iglastych, jest wysoka, co decyduje o wysokiej pozycji leśnictwa w gospodarce kraju i eksporcie. Jesteśmy podekscytowani, mogąc doradzać naszym rodakom-przedsiębiorcom z tego sektora.

Przedstawiciele Grupy Assiduus wspierają polskie firmy i przedsiębiorców w ramach internacjonalizacji m.in. polskiego biznesu drzewnego, oraz możliwości eksportu, ekspansji przedsiębiorstw, i wsparcia doradczego firm zajmujących się gospodarką leśną i przetwórstwem drewna. W ramach współpracy przygotowujemy misję gospodarczą dla przedstawicieli przemysłu drzewnego na wyjazd w II połowie roku na targi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponieważ Podlasie jest jednym z najbardziej bogatych w niepowtarzalne habitaty i ekosystemy naturalne regionów, instytucjom pochodzącym z tego województwa dobro środowiska leży szczególnie na sercu. Jesteśmy dumni, że możemy dzięki naszemu zapleczu kompetencji i doświadczeniu możemy wspierać ich działania i inicjatywy!” podkreślił prezes Grupy Assiduus, Maciej Urban.

 

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!

Jedyne źródło wiedzy dotyczącej porad, ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz aktualności branżowych: